تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
شاد طب
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
سامانه ارتباطی وستا

سامانه ارتباطی وستا

تجهیزات شبکه

کیستون جک شبکه چیست

کیستون جک شبکه (Keyston) یک قطعه اتصال مادگی است معمولا روی پچپنل یا فیس پلیت ها روی دیوار و ترانک نصب می گردد و به ما کمک می کنند که دستگاه های تحت شبکه را به کمک پچ کورد به بستر شبکه متصل نماییم . کیستون ها در طرح ها و اشکال مختلف در سیستم کابل کشی ساختیافته بکار می روند بطوریکه برای هرنوع کابل کیستون مخصوص همان کابل نیز موجود است و این انعطاف پذیری در تطبیق از مزیت های بارز این قطعه می باشد.
از آنجا که نوع کیستون با کانکتورهای نری آن مشخص می شود اصطلاح کیستون همراه با جک آورده می شود به عنوان مثال کیستون جک RJ11 و کیستون جک RJ45 .

انواع کیستون جک

- کیستون جک شبکه : که شامل کیستون های Cat5e,Cat6,Cat6A و Cat7 می باشد که هم بصورت UTP و هم بصورت شیلددار (فلزی) طراحی می شود. مسلما کیستون جک UTP‌ درکنار کابل های UTP کیستون فلزی در کنار کابل های شیلددار اعم از FTP,SFTP,STP و FFTP بکار گرفته می شود .
- کیستون جک تلفنی : که شامل کیستون های Cat3 می باشد و درکنار کابل های مخابراتی مورد استفاده قرار میگیرد.
نحوه اتصال کابل شبکه به کیستون بسته به طراحی کیستون به وسیله ابزار پانچ و یا بدون استفاده از ابزار پانچ (Tools Free) انجام می شود . کیستون ها معمولا از استانداردهای سیم بندی شبکه TIA568-A و TIA568-B پشتیبانی می کنند که با لیبل روی کیستون مشخص می شوند.

کیستون جک برای بکارگیری در دو انتهای کابل می باشند که معمولا یک سمت به پچپنل و سمت دیگر به پریز شبکه ختم می شود. در برخی از برندها کیستون های بکار رفته در پچپنل با کیستون های مخصوص پریز شبکه یکسان هستند که در اینصورت پچپنل ها معمولا بصورت آنلودد (Unloaded) می باشند ولی اغلب مواقع بخاطر متفاوت بودن فضای پچپنل با فضای پریز شبکه ، کیستون های آنها نیز از نظر شکل متفاوت هستند .

سایر محصولات وستا     

   کابل شبکه       سوییچ شبکه    پچپنل

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 6 مرداد 1399ساعت 18:54 توسط وستا | تعداد بازديد : 44 | |

پچپنل فیبر نوری

پچپنل فیبر نوری

پچپنل فیبر نوری معمولا به عنوان یک پنل واسط برای اتصال کابل فیبر نوری و تجهیزات نوری موجود در شبکه می باشد . پچپنل فیبر نوری هم بصورت رکمونت و هم بصورت دیواری طراحی می گردد. از نظر فیزیکی پچپنل فیبر نوری شامل یک محفظه فلزی است که پنلهای آداپتور سینی های ثابت و کشویی جهت ذخیره کردن بهینه کابل فیبر نوری در فضای موجود می باشد .

ساختار پایه ای پچپنل شامل آرایه ای از آداپتور هاست که هر آداپتور فیبر نوری به عنوان واسطی است که توسط پچکورد تجهیزات نوری را به کابل فیبر نوری متصل می کند . همانطور که می دانیم آداپتور فیبر نوری از یک طرف به کابل فیبر نوری متصل می باشد که برای این کار ، کابل فیبر نوری ، فیوژن شده و درکاست موجود در پچپنل قرار می گیرد که این اتصالات معمولا ثابت و بدون تغییر می باشد و از طرف دیگر توسط پچکورد به تجهیزات نوری همانند ماژولهای SFP سوئیچ شبکه متصل می گردد که قابل تغییر است.

مزایای پچپنل فیبر نوری


- سربندی تارهای فیبر نوری را بسیار آسان می کند
- سازماندهی و مدیریت آسان پورتهای متصل به تجهیزات فیبر نوری
- هزینه های ناشی از ساییدگی و پارگی را در محل ورودی پورتها به حداقل می رساند

ویژگیهای پچپنل فیبر نوری
- پچپنل فیبر نوری هم برای کاربردهای داخل ساختمان (Indoor) و هم برای کاربردهای خارج از ساختمان (Outdoor) ساخته می شوند که می تواند بصورت رکمونت یا دیواری باشد پچپنل فیبر نوری رکمونت مخصوص قرار گرفتن در رک شبکه است و دارای استاندارد ۱۹ اینچ و پچپنل فیبر نوری دیواری مخصوص قرار گرفتن روی دیوار یا درون تابلو می باشد . در پچپنل فیبر نوری اتصال بصورت مستقیم یا با انشعاب جداگانه است. برخی از پچپنل های فیبرنوری بصورت آنلودد یعنی بدون آداپتور و پیگتیل و برخی دیگر بصورت لودد بهمراه آداپتور و پیگتیل می باشد . دسترسی به آداپتور ها از جلو و از پشت پچپنل فیبر نوری امکان پذیر است .

سینی که در پچپنل فیبر نوری برای قرار گرفتن کاست و گلند طراحی شده است می تواند بصورت کشویی یا ثابت باشد. که پچپنل فیبر نوری کشویی نسبت به پچپنل فیبر نوری ثابت محبوبیت بیشتری دارد. پچپنل فیبر نوری هم دارای پنلهای داپلکس و هم دارای پنلهای سیمپلکس است بنابراین بر اساس آداپتور درخواستی می توانیم پچپنل مورد نظر را انتخاب نماییم. که در این بین پچپنل فیبر نوری SC و پچپنل فیبر نوری LC کاربرد بیشتری دارند.

سایر محصولات وستا     

پچکورد فیبر نوری    پیگتیل فیبر نوری    کابل شبکه  سوییچ شبکه    پچپنل

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 6 مرداد 1399ساعت 18:54 توسط وستا | تعداد بازديد : 24 | |

نمایندگی تجهیزات شبکه آر اند ام

شرکت سامانه ارتباط وستا به عنوان نمایندگی تجهیزات شبکه آر اند ام (R&M) افتخار توزیع این محصولات را در سراسر ایران به عهده دارد . کمپانی R&M (Reichle & De-Massari AG) یکی از بزرگترین ارائه کنندگان راه حل های ارتباطی و کابل کشی برای شبکه های مخابراتی و کامپیوتری از سال ۱۹۶۴ می باشد . تجهیزات شبکه آر اند ام (R&M) شامل طیف وسیعی از محصولات مسی و فیبر نوری می شود که در ذیل به توضیح مختصری از آن می پردازیم


نمایندگی فروش کابل شبکه آر اند ام (R&M) و متعلقات آن

تقاضا برای عملکرد شبکه های ارتباطی به سرعت رشد کرده است و این روند علائمی از توقف را نشان نمی دهد . راه حل های کابل کشی اداری به مدت ده سال یا بیشتر کار می کنند و این بدان معناست که الزامات مربوط به برنامه های آینده باید درست از مرحله اولیه که همان زیرساخت شبکه است ارزیابی و در نظر گرفته شود . کیفیت شناخته شده محصولات آر اند ام (R&M) انتقال داده پایدار و بدون تداخل بصورت طولانی مدت را منجر میگردد بطور کلی تجهیزات مسی آر اند ام آماده است برای پهنای باند های عظیم که در اترنت 10G دیده می شود و به کاربران و برنامه ریزان، قابلیت انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بالایی را ارائه می دهد.


کابل شبکه آر اند ام (R&M) متشکل از ۴ زوج سیم مسی می باشد که شرکت وستا  در دسته بندیهای مختلف با پوشش های ضد نویز بر اساس نیاز مشتری ارائه می گردد.
کابل شبکه Cat5e آر اند ام (R&M): این نوع کابل شبکه دارای مدلهای UTP,FTP و SFTP می باشد که دارای پهنای باند 200MHz می باشد .
کابل شبکه Cat6 آر اند ام (R&M): این نوع کابل شبکه دارای مدلهای UTP و FTP می باشد و دارای 

نمایندگی فروش تجهیزات فیبر نوری آر اند ام (R&M)

تجهیزات فیبر نوری آر اند ام شامل طیف گسترده و کاملی از محصولات می باشد که جهت ارتباطات با سرعت بسیار بالا و مسافت های طولانی طراحی شده اند . تمامی تجهیزات بصورت سینگل مود و مالتی مود موجود می باشد .

کابل فیبر نوری آر اند ام (R&M) : انواع کابل فیبر نوری آر اند ام می توان بصورت ذیل تقسیم بندی کرد

کابل فیبر نوری سینگل مود آر اند ام (R&M): که برای مسافتهای بسیار طولانی طراحی شده است
کابل فیبر نوری مالتی مود آر اند ام (R&M): که برای مسافتهای تا ۵۵۰ متر می باشد .
کابل فیبر نوری OM3,OM4 و OM5 آر اند ام (R&M): که برای استفاده در دیتا سنترها و برای پهنای باند بسیار بالا طراحی شده است .

مسلما تمامی تجهیزات جانبی از قبیل پیگتیل فیبر نوری آر اند ام (R&M) ، پچکورد فیبر نوری آر اند ام (R&M) ، آداپتور فیبر نوری آر اند ام (R&M) و پچپنل فیبر نوری آر اند ام (R&M) نیز با توجه به بستر استفاده شده عرضه میگردد.

محصولات سامانه ارتباط وستا

مدیاکانورتور

تجهیزات اکتیو شبکه 

تجهیزات پسیو شبکه

رک ایستاده

رک دیواری

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 12 اسفند 1398ساعت 17:29 توسط وستا | تعداد بازديد : 47 | |

رک دیواری چیست

رک چیست

رک محفظه ای فلزی است که تجهیزاتی  مانند سرور، روتر، مودم، فایروال و …  را در آن قرار میدهیم. دلیل استفاده از رک محافظت فیزیکی از این تجهیزات و همچنین ایجاد دسترسی آسان و منظم بودن تجهیزات جهت رفع مشکلات احتمالی می باشد. جواب خلاصه رک چیست و کاربرد رک در شبکه جیست رک محل نگهداری تجهیزات شبکه به منظور حفظ سلامت تجهیزات و دسترسی آسان به آنها و همچنین زیبایی محیط می باشد.

انواع رک

1. رک دیواری
2. رک ایستاده

 یکی از نوع های رک ، رک دیواری است


رک دیواری مدلی از رک می باشد که بر روی دیوار نصب شده و عموما دارای ارتفاع ۶، ۷، ۹ و ۱۲ یونیت می باشند. رک های دیواری عمدتاً جهت استقرار انواع تجهیزات Passive و Active در بخش های کم تراکم لایۀ دسترسی (Access) مورد استفاده قرار می گیرند.

بدیهی است ارتباط این رک های لایۀ دسترسی با رک های لایه ها ی توزیع و مرکزی از طریق زیر سیستم کابل کشی Backbone فراهم می گردد.رک های دیواری با رعایت استانداردهای مربوطه در رنگ ها و مدل های متنوع جهت تامین سلایق و ابعاد مختلف ، برای کاربری های متفاوت طراحی شده اند. از پشت محل پیچ کردن بر روی دیوار را دارند و در صورت سستی دیوار یا سنگینی تجهیزات زیر ان پایه نگهدارنده نصب می شود.
 

محصولات سامانه ارتباط وستا

کابل شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه 

تجهیزات پسیو شبکه

کابل فیبر نوری

مدیاکانورتور

 

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 7 اسفند 1398ساعت 13:29 توسط وستا | تعداد بازديد : 55 | |

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی

 کابل شبکه کابل به هم تابیده کابل هایی هستند که قابلیت انتقال دیجیتال اطلاعات درتجهیزات شبکه را دارا میباشند.

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی مشخص کننده کابل شبکه SF/UTP در رده 6 می باشد. این کابل ها در گروه های (Categories) متفاوت Cat 5 ,Cat 6 ,Cat 7 تقسیم شده اند.

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی (CAT6 SFTP) از جمله تجهیزات شبکه شرکت مشهور فرانسوی اشنایدر است که کابل های رده بالای خود را تحت برند اکتاسی عرضه میدارد.

در کابل Cat6 SFTP اشنایدر اکتاسی زوج سیم مسی توسط جداکننده بصورت مجزا قرار میگیرند .

همچنین جهت افزایش نفوذ ناپذیری این کابل Cat6 SFTP اشنایدر اکتاسی یک پوشش فلزی که به آن

شیلد گفته می شود روی این لایه فویل آمده است و پوشش بیرونی کابل نیز LSZH احاطه کرده است .

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی cat6 sftp یکی از کابل های مهم در پروژه های شبکه می باشد که بیشترین کاربرد را در پروژه ها به خود اختصاص داده است.

کابل Cat6 LSZH SFTP اشنایدر اکتاسی در مکان های نویزی کاربرد دارد .

کابل شبکه اشنایدر sftp به دلیل داشتن فویل یا شیلد در ساختمان کابل می تواند در برابر نویز های محیطی و اختلالات احتمالی بهتر عمل کند.

مهم ترین ویژگی شاخص کابل SFTP اشنایدر این است که قادر به گذراندن تست های فلوک چنل و پرمننت با هدروم بسیار بالا می باشد.

این محصول با حلقه‌هایی به متراژ 500 متر عرضه می‌شود. جنس مغزی این کابل تماماً از مس بوده و جنس روکش آن PVC و به رنگ سبز تولید می‌شود.

مطالب مرتبط در سایت وستا:

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه

کابل فیبر نوری

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 8 بهمن 1398ساعت 19:07 توسط وستا | تعداد بازديد : 67 | |

کابل شبکه مسی چیست

کابل شبکه مسی چیست

هرکاتالوگ بزرگ مربوط به کابلکشی را انتخاب نمایید مسلما انواع کابل های مسی را در آن مشاهده خواهید کرد . با این حال تمامی این کابلها برای انتقال داده (Data) و صدا (Voice) مناسب نیست . اغلب، کابلهای مسی برای اهداف خاص از قبیل صدا، زنگ درب ، تجهیزات کنترل از راه دور ویا هر کاربرد کم ولتاژ و کم سرعتی تولید می شوند. کابلهایی که برای انتقال مورد استفاده قرار میگیرد باید از پهنای باند بالا در فرکانس گسترده پشتیبانی کند حتی اگر برای تلفن های دیجیتال باشد . بنابراین باید توجه داشت که برای هر کاربردی کابل مناسب انتخاب گردد. همانطور که گفته شد انواع و اقسام کابلهای مسی وجود دارد که در جدول ذیل به برخی از کابلهای قدیمی و کابلهای فعلی و کاربردهای آن اشاره شده است

کابل زوج سیم به تابیده (Twisted Pair Cable)

در کابل کشی ساختیافته اقتصادی ترین و البته بیشترین کابلی که مورد استفاده قرار میگیرد کابل های زوج سیم بهم تابیده است که نسبت به مدیاهای دیگر بوده و نصب آن آسانتر می باشد و همچنین ابزار نصب آن نیز هزینه بر نمی باشد. UTP و STP که به ترتیب مخفف Unshielded Twisted Pair و Shielded Twisted Pair می باشد دو نمونه اولیه از کابل های زوج سیم به هم تابیده در بازار شبکه امروز می باشند . توجه داشته باشید که کابلهای FTP,SFTP,ScTP و سایر موارد نمونه های از کابل STP می باشند که بطور جداگانه توضحیح داده خواهند شد.

زوج سیم بهم تابیده بدون شیلد (UTP)

اگرچه سالهای متمادی در سیستمهای تلفن مورد استفاده قرار میگرفت زوج سیم بهم تابیده بدون شیلد برای اولین بار در اواخر دهه ۸۰ با ظهور اترنت (Ethernet) بر روی سیم کشی زوج سیم بهم تابیده و استاندارد 10Base-T رایج شد. از مزایای UTP می توان به مقرون به صرفه بودن، نصب آسان می توان اشاره کرد و البته پهنای باند آن بطور مدام قابل بهبود بخشیدن است

**نکته جذاب**
الکساندر گراهام بل دردهه ۱۸۸۰ میلادی کابل کشی زوج سیم به هم تابیده و تلفن نوری را اختراع و ثبت کرد . در آن زمان بل به یونیون وسترن پیشنهاد داد که شرکت خود را به 100.000$ بفروش میرساند اما آن شرکت از خرید خودداری نمود .
کابل UTP بطور معمول فقط یک پوشش خارجی (Jacket) دارد که از مواد غیر رسانا تشکیل شده است. این جکت معمولا یک زوج و یا زوجهای بیشتری را در بر میگیرد که امروزه کابل ۴ زوج متداولترین کابل افقی در کابل کشی ساختیافته شبکه های کامپیوتری می باشد. مشخصه مقاومت در کابل UTP برابر ۱۰۰ اهم بعلاوه منهای ۱۵٪ می باشد گرچه در اروپا در بعضی مواقع از کابل UTP با مقاومت ۱۲۰ اهم نیز استفاده می شود.
یک کابل UTP معمولی در شکل ذیل نشان داده شده است که از یک پوشش غیر رسانا که ۴ زوج سیم مسی بهم تابیده را در بر گرفته است تشکیل شده است . هر سیم توسط یک ماده عایق که دارای خواص دی الکتریک بسیار خوب می باشد پوشیده شده است . برای کابل های انتقال داده مطلب فوق بدین معناست که سیم مربوطه باید دارای خاصیت ویژه ای باشد که امکان انتشار هرچه بهتر سیگنال داده را فراهم کند 

سایر محصولات سامانه ارتباطی وستا

تجهیزات پسیو شبکه

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی

تجهیزات اکتیو شبکه

کابل فیبر نوری

رک شبکه

کابل شبکه

 

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 18 دی 1398ساعت 12:41 توسط وستا | تعداد بازديد : 46 | |

نمایندگی اچ پی آسیا

 

نمایندگی اچ پی آسیا

شرکت سامانه ارتباط وستا افتخار دارد که از اولین سال تولید رک های اچ پی آسیا به عنوان نماینده اچ پی آسیا به توزیع رک های ایستاده و دیواری این کمپانی در سراسر ایران بپردازد. گروه صنعتی پایا طرح و فرم در پرتو بکارگیری پیشرفته ترین امکانات تولید ، ماشین آلات روز دنیا و متخصصین زبده توانست محصولی فراتر از کالاهای خارجی با برند اچ پی آسیا تولید کند . سبد کالای برند اچ پی آسیا شامل رک های ایستاده و رک های دیواری و تمامی متعلقات آن می باشد . رک اچ پی آسیا هم اکنون به عنوان پرفروشترین رک بازار ایران شناخته می شود .
 
رک دیواری اچ پی آسیا
رک های دیواری بیشتر برای شرکت ها ی کوچک و یا ساختمانهایی که حجم تجهیزات شبکه آن کم می باشد کاربرد دارد. جنس آن از فلز آهن و رنگش پودری الکتروستاتیک ضد خش می باشد . جهت دسترسی آسان درب های کناری بازشو می باشند و درب جلو فریم دار شیشه ای و یا طلق نشکن است . در سقف و کف رک دریچه هایی برای ورود و خروج کابل شبکه و برق تعبیه شده است . رک دیواری اچ پی آسیا شامل رک ۴ یونیت ، رک ۶ یونیت، رک ۹ یونیت و رک ۱۲ یونیت می باشد که در عمقهای ۳۵ ، ۴۵ و ۶۰ سانتیمتر عرضه میگردد.
 
رک ایستاده اچ پی آسیا
رک های ایستاده در مراکز و ساختمان های بزرگ استفاده می شوند جنس آن از فلز آهن و رنگش پودری الکتروستاتیک ضد خش است و معمولا دارای چرخ های قفل دار برای تسهیل در جابجایی می باشد و بعد از استقرار رک ، چرخ های آن را برای جلوگیری از حرکت رک قفل می کنند. درب جلو رک ایستاده اچ پی آسیا شیشه ای و یا مشبک بهمراه قفل چرخشی سوییچی می باشد . درب های بغل جهت دسترسی آسان بازشو و دارای قفل سوییچی هستند در کف و سقف رک ایستاده محفظه هایی جهت ورود و خروج کابل شبکه و برق تعبیه شده است رک ایستاده اچ پی آسیا در اندازه های ۱۲ تا ۴۷ یونیت در عمق های ۶۰ ،۸۰ و ۱۰۰ سانتیمتر قابل عرضه می باشند.

متعلقات رک های ایستاده و دیواری
متعلقات رک شامل طبقه ثابت ، طبقه متحرک، ترمینال پاور ( پاور ماژول‌) ، لایت پنل ، بلانک پنل در اندازه های مختلف ، نگهدارنده افقی کابل، نگهدارنده عمودی کابل ، فن مخصوص رک ، چرخ مخصوص رک و سایر موارد می باشد.

سایر محصولات سامانه ارتباطی وستا

تجهیزات پسیو شبکه

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی

تجهیزات اکتیو شبکه

کابل فیبر نوری

رک شبکه

کابل شبکه

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 14 دی 1398ساعت 14:42 توسط وستا | تعداد بازديد : 42 | |

تجهیزات اکتیو شبکه

 

تجهیزات اکتیو شبکه آن بخش هایی از شبکه کامپیوتری را گویند که بطور فعالانه با سیگنال داده کار می کنند و باعث تقویت سیگنال ، اصلاح سیگنال و ارزیابی و... میشوند از جمله تجهیزات اکتیو شبکه می توان به هاب، سوییچ، روتر و اکسس و سایر تجهیزات اشاره کردپوینت اشاره کرد .

سوییچ شبکه

سوییچ شبکه وسیله ای است که در شبکه های کامپیوتری وظیفه برقراری ارتباط بین سایر تجهیزات را به عهده دارد که برای این کار کابل های شبکه اعم از کابل مسی و کابل فیبر نوری به سوییچ متصل میگردند. سوییچهای جریان داده شبکه را به وسیله انتقال یک بسته دریافتی به یک دیوایس یا بیشتر مدیریت می کند. هر دیوایس تحت شبکه متصل به یک سوییچ  را می توان با آدرس شبکه ای همان دیوایس شناسایی کرد و به سوییچ اجازه میدهد تا ترافیک داده ، امنیت و کارایی را کنترل نماید. برخی از سوییچ ها در لایه ۲ یا همان لایه پیوند داده ها (Data Link Layer) کار می کنند بدین معنی که سوییچ از آدرس سخت افزاری یا همان MAC Adress برای انتقال داده استفاده می کند برخی از سوییچ ها نیز در لایه ۳ یا همان لایه شبکه (Network Layer) کار می کنند یک سوییچ شبکه لایه ۳ تمامی یا بیشتر عملکردهای یک روتر را قادر است که انجام دهد . سوییچ های لایه ۳ معمولا از مسیر یابی IP بین VLAN هایی که در سوییچ تنظیم شده است پشتیبانی می کنند.

انواع سوییچ  شبکه

    سوییچ شبکه مدیریتی
    سوییچ شبکه غیر مدیریتی
    سوییچ شبکه poe
    سوئیچ شبکه صنعتی

سایر محصولات سامانه ارتباط وستا

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی
تجهیزات پسیو شبکه
رک شبکه
رک ایستاده

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 14 دی 1398ساعت 14:42 توسط وستا | تعداد بازديد : 59 | |

تجهیزات پسیو شبکه چیست

 

تجهیزات پسیو شبکه آن بخش هایی از شبکه کامپیوتری می باشد که وظیفه انتقال داده در شبکه را به عهده دارد و نمی تواند روی داده تغییر و یا تاثیری داشته باشند همانند کابل شبکه ( کابل مسی، کابل فیبر نوری و کواکسیال)، کانکتورها، رک شبکه و سایر موارد . تمامی راه حل های پسیو مسلما شامل تجهیزات پسیو شبکه می باشد که در آن کابل شبکه نقش اصلی را به عهده دارد و سایر تجهیزات در کنار کابل شبکه فرآیند انتقال داده را بدون تاثیر بر روی آن کامل می کنند .
حال به توضیح بعضی از تجهیزات پسیو شبکه می پردازیم


کابل شبکه


کابل شبکه که مهمترین جزء انتقال داده می باشد خود شامل کابل مسی، کابل فیبر نوری و کابل کواکسیال است که بسته به نیاز در پروژه های مختلف بکاربرده میشود .
کابل شبکه مسی از ۴ زوج سیم بهم تابیده تشکیل شده است که بصورت دسته بندی های Cat5e,Cat6,Cat6Aو Cat7 و در انواع UTP,FTP و SFTP طبقه بندی می شوند. سرعت و پهنای باند کابل های مسی با یکدیگر متفاوت است . بطوریکه کابل Cat5e بیشتر در شبکه های با سرعت 10/100Mbps ، کابل Cat6 بیشتر در شبکه های با سرعت 1000Mbps‌ و کابل های Cat6A و Cat7 در شبکه های باسرعت 10G مورد استفاده قرار میگیرد. لازم بذکر است که کابلهای Cat6 ، Cat6A و کابل Cat7 سرعتهای پایینتر را نیز پشتیبانی می کنند. از نظر پوشش محافظ کابل نیز کابل های شبکه UTP بدون پوشش می باشند . کابل های FTP دارای یک لایه فویل فلزی و کابل های SFTP دارای یک لایه شیلد و یک لایه فویل برای جلوگیری از نفوذ نویز الکترو مغناطیس می باشد .
همچنین تمامی متعلقات مربوط به کابل که برای انتقال داده مورد نیاز می باشد نیز در دسته بندی تجهیزات پسیو قرار میگیرند که مهمترین آنها عبارتند از :


کیستون شبکه یک قطعه اتصال دهنده مادگی می باشد که در دو سر کابل سربندی می شود و در سمت رک در پچپنل و در سمت ایستگاه کاری برروی دیوار یا ترانک درون فیس پیلیت قرار میگیرد .

پچپنل شبکه یک مونتاژ سخت افزاری می باشد که جهت قرار گرفتن کیستون ها می باشد و درون رک قرار میگیرد و رکمونت است .

پچکورد شبکه یک اصطلاح در کابل کشی ساختیافته می باشد و طولی از کابل شبکه است که در دو سر خود دارای کانکتور RJ45 می باشد و جهت اتصال دیوایسهای مختلف تحت شبکه با بستر شبکه مورد استفاده قرار میگیرد .

محصولات سامانه ارتباط وستا

تجهیزات اکتیو شبکه 

کابل شبکه اشنایدر اکتاسی
متعلقات پسیو شبکه 

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 14 دی 1398ساعت 14:43 توسط وستا | تعداد بازديد : 47 | |


صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد